Młodzież przeciwko mowie nienawiści to projekt edukacyjny realizowany z wielonarodową młodzieżą w Białymstoku i Wasilkowie skierowany przeciwko mowie nienawiści, dyskryminacji i dezinformacji w mediach. Będziemy wspólnie tworzyć młodzieżową medialną kampanię społeczną.

Zdecydujemy, o czym chcemy mówić: wybierzemy tematy ważne i wspólne dla różnych grup młodzieży zamieszkujących na Podlasiu.
Dowiemy się jak: zbudować od podstaw kampanię społeczną w sieci.
Nauczymy się: w jaki sposób działają mechanizmy powstawania uprzedzeń, mowy nienawiści i dyskryminacji w sieci.
Dowiemy się dlaczego: media często “kłamią”, czyli co to jest,  jak i dlaczego powstaje dezinformacja w sieci.
Poznamy: sposoby przeciwdziałania dezinformacji i mowy nienawiści.
Zbudujemy: własną kampanię społeczną, w której podzielimy się naszą wiedzą i staniemy się strażniczkami i strażnikami rozpoznającymi mowę nienawiści w sieci.
Przy tym wszystkim będziemy się dobrze bawić podczas warsztatów, popracujemy graficznie nad własną kampanią, dobrze poznamy się w wielonarodowej grupie i stworzymy razem coś ważnego. 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Organizator: Brakujące Elementy
Partner projektu: Galeria Arsenał w Białymstoku
Współpraca: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Stowarzyszenie Kreatywny Wasilków

Молодь проти мови ворожнечі це освітній проєкт що реалізується з молоддю різних національностей у Білостоці та Василькові, спрямований проти мови ненависті, дискримінації та дезінформації у ЗМІ. Разом ми створимо молодіжну соціальну медіа кампанію.

Ми вирішимо, про що ми хочемо говорити: виберемо теми, які є важливими та спільними для різних груп молодих людей, що живуть на Підляшші.
Дізнаємося: як створити кампанію в соціальних мережах з нуля.
Навчимося: як працюють механізми упереджень, мови ненависті та дискримінації в Інтернеті.
Довідаємося чому ЗМІ часто „брешуть”, тобто як і чому створюється дезінформація в Інтернеті, і що це взагалі таке.
Познайомимося: зі способами протидії дезінформації та мові ворожнечі.
Створимо: власну соціальну кампанію, в якій поділимося своїми знаннями та станемо вартовими -охоронницями і охоронцями, які розпізнаватимуть мову ворожнечі в інтернеті.
При цьому ми добре розважимось під час воркшопів, попрацюємо графічно над власною кампанією, матимемо змогу краще познайомитися з учасниками і учасницями багатонаціональної групи та створювати щось важливе разом.

Проект фінансується Ісландією, Ліхтенштейном та Норвегією через гранти ЄЕЗ та Норвегії в рамках програми „Активні громадяни” – Регіональний фонд.

Організатор: Brakujące Elementy (Відсутні елементи)
Партнер проекту: Галерея „Арсенал” у Білостоці
Співпраця: Муніципальний центр культурної анімації у Василькові, Асоціація „Креативний Васильків

więcej o projekcie

DATY WARSZTATÓW 150 150 anna

DATY WARSZTATÓW

Kolejne warsztaty w ramach projektu „Młodzież przeciwko mowie nienawiści” będą odbywały się: 4-5 listopada 2023, godz. 13.00, miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku 19 listopada 2023, godz. 13.00, miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku 2 grudnia 2023, godz. 13.00, miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku 16-17 grudnia 2023, godz. 13.00, miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku 13-14 stycznia 2023,…

Sprawdź inteligencję sztucznej inteligencji! warsztaty 4-5 listopada 150 150 anna

Sprawdź inteligencję sztucznej inteligencji! warsztaty 4-5 listopada

Sprawdź inteligencję sztucznej inteligencji! Dnia 4-5 listopada o godzinie 13 w sobotę i niedzielę serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat na kolejne warsztaty w cyklu „Młodzież przeciwko mowie nienawiści”. Na warsztatach spróbujemy odpowiedzieć na pytania: Jak odróżnić fakty od opinii? Jak komunikaty, które do nas docierają wpływają na nasze emocje? Czy uważasz, że język…

Warsztaty 22 października 2023 150 150 fundacja

Warsztaty 22 października 2023

Zostań Strażniczką lub Strażnikiem Sieci! Zapisz się na warsztaty i zdobądź wiedzę o mechanizmach dezinformacji w mediach, sposobach rozpoznawania fake newsów oraz metodach przeciwdziałania im. Dowiedz się, w jaki sposób działać na rzecz swojej społeczności, grupy narodowej lub etnicznej, rozpoznając zagrażające jej fałszywe informacje w Sieci. Naucz się rozpoznawać dezinformację pogłębiającą konflikt międzykulturowy, kryzys wojenny…

Warsztaty 7- 8 października 2023 150 150 fundacja

Warsztaty 7- 8 października 2023

[PL] W dniu 7 i 8 października odbyły się warsztatyz udziałem młodzieży w Wasilkowie Kreatywny Wasilków i Białymstoku Galeria Arsenał. Wspólnie rozmawialiśmy o percepcji postrzegania rzeczywistości. Sprawdzaliśmy jak perspektywa wpływa na to co widzimy. Robiliśmy eksperyment pokazujący jak często błędnie ocenimy inne osoby. Dyskutowaliśmy na temat stereotypów i spróbowaliśmy stworzyć własne, by zbadać jak łatwo nasz…